Odmrażanie gospodarki, a powrót do pracy z wytycznymi PIP

7 maja, 2020

Powrót do normalności jest na ustach wszystkich przedsiębiorców w całym kraju, którzy chcą jak najszybciej odmrozić gospodarkę. Wszyscy zadają sobie pytania jak bezpiecznie wrócić do pracy stacjonarnej. Państwowa Inspekcja Pracy zaprezentowała kilka wytycznych, które zminimalizują zagrożenie. „Są to:

  • oddzielanie stanowisk przegrodami;
  • dbanie o sprawną i wydajną wentylację pomieszczeń;
  • półmaski FFP2 i FFP3, N95;
  • zmianowość na stanowiskach pracy;
  • zwiększanie czasu trwania i liczby przerw;
  • kierowanie tylko wykwalifikowanych pracowników do wykonywania określonej pracy.”

Pracownicy jak i pracodawcy chcą czuć się bezpiecznie i pracować bez lęku, stresu czy narastającej frustracją, powodowanej istniejącą sytuacją epidemiologiczną.

Dlatego ważne jest ułożenie planu bezpieczeństwa i kontroli w firmach, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się wirusa, a pozwolą normalnie pracować.

Państwowa Inspekcja Pracy zaznacza, by kontakt fizyczny był jak najmniejszy na spotkaniach, czy w przypadku przerw. Zaleca również stosowanie mat dezynfekcyjnych przy wejściu do biur i hal.

Więcej o zaleceniach na stronie PIP

 

Przeczytaj także

Darmowe szkolenia z prac na wysokości

Darmowe szkolenia z prac na wysokości

Serdecznie zapraszamy na darmowe szkolenia z prac na wysokości – bezpieczne miejsce pracy. Program szkolenia zawierać będzie m.in. : wymogi prawne dotyczące pracy na wysokości; podstawowe wiadomości i charakterystyka pracy na wysokości; zagrożenia podczas prac wysokościowych; itd.